To nechcete. Zaplatit 50 tisíc korun pokutu jen proto, že v souvislosti se zavedením EET nesplníte na svém e-shopu zákonnou povinnost. Jak pokutu nedostat?


„Zachráníte se“ jednoduše. Je nutné na e-shopu zveřejnit informační oznámení, že se vás EET týká.

 Kdo informaci nezveřejní na viditelném místě na svých webových stránkách, hrozí mu pokuta 50 tisíc korun. 

Až přijde čas a bude potřeba toto oznámení na svůj e-shop umístit, určitě tuto informaci ještě připomeneme. Zároveň poskytneme maximální možnou podporu, jak dostatečně viditelně a nenásilnou formou oznámení na webu vyvěsit tak, aby zákazníky příliš nerušilo, nebo dokonce od nákupu neodrazovalo.

Nebojte, rozhodně vás v tom nenecháme! 😉

EET se na e-shopy řítí jako lavina

E-shopů se EET dotkne od března 2017. Tedy… tuto informaci ale bohužel stále nemůžeme zaručit. Jak všichni víme, situace se poslední dobou mění doslova ze dne na den.

Co ale zaručit můžeme, že budeme my i vaše e-shopy na EET včas připraveni, ať už se bude elektronická evidence tržeb týkat e-shopů do jakékoli míry.

Náš tip
Které platby konkrétně do EET spadají a v jakých vlnách je EET zaváděno se dočtete v našem nedávném článku:
EET a e-shopy: Fakta a mýty přehledně

EET a e-shop: Fakta a mýty přehledně

Stane se to. EET přijde. Podle posledních informací od 1. března 2017 se EET – elektronická evidence tržeb, dotkne většiny e-shopů. Opravdu tenhle na první (i druhý, třetí, čtvrtý a další) pohled nelogický krok zničí e-commerce v ČR? A jak se mohou na zavedení EET majitelé e-shopů připravit? Líbil se vám článek? Budeme rádi, když ho nasdílíte svým přátelům!Sdílet na Facebooku67Poslat na Twitter0Google+0

25 komentářů

 

Informační povinnost platí pro e-shopy, které přijímají evidované tržby.

Co přesně uvádí § 25 zákona o evidenci tržeb:

Poplatník musí mít na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, umístěno informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci. Informační oznámení je poplatník povinen umístit i na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby.

Co by mělo být obsahem informačního oznámení?

Jestliže poplatník eviduje v pokladním místě tržby v běžném režimu:

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

Jestliže poplatník eviduje v pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu:

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“

Kam informační oznámení umístit?

On-line podnikatelům zákon ukládá pouze povinnost oznámení uvést. Kam přesně a jak má být například graficky ztvárněno, to paragrafy neřeší (zatím). Doslova je uvedeno:

…poplatník splní uvedenou povinnost umístěním textu na libovolném místě dostatečně viditelném pro každého návštěvníka webových stránek.


Tak a teď mnohem jistější a veselejší zprávy.

Věci, které jsou napsané v tomto článku, se prostě stanou. Žádné možná a asi jako u politiků v případě EET.

Také už na nich intenzivně pracujeme.

Eshop-Rychle na nové cestě - Co se povedlo a co se chystá

Eshop-rychle na nové cestě: Co jsme dokázali v roce 2016 a co chystáme na rok 2017

Plníme vaše podnikatelské sny. Soustředíme se teď pouze na vývoj e-shopů a stále náš systém zdokonalujeme. Podívejte se, co se nám za půl roku podařilo posunout a na co se můžete těšit příští rok.

10 komentářů

 

Líbil se vám článek? Budeme rádi, když ho nasdílíte svým přátelům!

Tohle už jste četli?

Komentáře k článku

  • Alternativní doktorka

    A pak přibudou další a další cedule… Jak pro Blbiše 🙂 Ale jste skvělí, že tohle sledujete. Díky.

    • Jan Brož

      Nestrašte. 🙂 Děkujeme za pochvalu, rádo se stalo.

  • Kult Wanda

    Pokud přijímám v eshopu jen platby na účet, musím také dávat nějaké informační vyjádření na web ? A v jakém znění ?

    • Jiří Košťál

      Pokud přijímáte jen platby na účet, evidence do EET se vás nijak netýká a tudíž není důvod na webu jakékoliv informační hlášení uvádět.

      • Kult Wanda

        Děkuji, měla jsem dojem, že jsem to někde četla…tak asi blbě 🙂

shares